Style odchodzą i wracają

Moda kołem się toczy, to normalne. Kroje pojawiają się, przemijają i znowu wracają po paru latach.

Na przykład lata siedemdziesiąte ubiegłego stulecia to, w kwestii spodni moda na tzw.: dzwony. Były to spodnie węższe u góry i rozszerzane na dole. Moda na nie wróciła w dziewiątej dekadzie ubiegłego wieku. Ponownie ostatnio tu i ówdzie można zobaczyć ten fason.

W latach sześćdziesiątych dwudziestego wieku popularne były bardzo wąskie i trochę za krótkie spodnie. Ta moda znowu była popularna w ostatnich latach. Była częścią stylu tytułowanego slim, który charakteryzował się również obcisłymi marynarkami.

W latach czterdziestych ubiegłego wieku modne były bardzo obszerne marynarki i bardzo szerokie – na całej długości, spodnie. Wydaje się, że blisko tego nurtu były garnitury w osiemdziesiątych latach ubiegłego wieku i w następnej dekadzie. Jednakże spodnie typu jeans to w latach dziewięćdziesiątych nadmienione wyżej dzwony.

Czwarta dekada zeszłego stulecia to, jeżeli chodzi o fryzury męskie moda na dłuższe włosy u góry i podcięte z tyłu i z boków. Owa tendencja wróciła ponownie w latach dziewięćdziesiątych i ostatnio, słowem na początku lat dwudziestych dwudziestego pierwszego wieku znowu widać ten trend.

https://litfashion.pl