Poprawa stanu jakościowego i ilościowego toalet publicznych

Miejsc w których udostępnia się toalety dla ogółu jest coraz większa ilość. Są to restauracje, kina, dyskoteki, kluby, teatry, stacje benzynowe (gdzie jeszcze w ostatniej dekadzie toaleta wcale nie była standardem).

Coraz lepsza jakość infrastruktury publicznej w kraju nie omija również toalet ogólnodostępnych. Oczywiście i w tej dziedzinie jak niemalże w każdej dziedzinie są różne standardy. Jednakowoż jeżeli chodzi o wzorzec higieny w takich miejscach, w porównaniu do chociażby lat 80-tych 20-go stulecia stan zmienił się zdecydowanie na korzyść. Wpływ ma na to przede wszystkim konkurencja na rynku i też to że prywatna właściciele dbają o swoją własność a to co pozostało publiczne jest poddane publicznej ocenie.

Jakość higieny danej toalety publicznej jest zależna nade wszystko od wagi jaką do zachowania porządku przywiązuje właściciel danego miejsca. Ubikacja obskurna może skutecznie zrazić konsumentów do kolejnych odwiedzin i po prostu źle przemawia o właścicielu.

W miejscach użyteczności publicznej można spotkać często sanitariaty na naprawdę wysokim poziomie, i to zarówno pod kątem higieny, wyposażenia jak i całego wystroju.

WC w miejscach publicznych, takich jak choćby stacje benzynowe, kina, galerie handlowe są bardzo często eksploatowane bardzo intensywnie, stąd osoby odpowiedzialne za zachowanie higieny winny każdego dnia doprowadzać te miejsca do porządku. Zaniedbanie jednego dnia widać w takim miejscu bardzo wyraźnie.

Standardowe wyposażenie toalety publicznej to tak oczywiste elementy jak umywalki, muszle klozetowe, pisuary, podajniki ręczników, dozowniki mydła w płynie, suszarki do rąk.


metalowe suszarki do rąk


 

Różnorodne standardy wyposażenia sanitariatów na przykładzie suszarek do rąk

Suszarki do rąk to bardzo przydatne urządzenie umożliwiające higieniczne osuszenie rąk. Osuszanie polega na oddziaływaniu właściwie mocnego nurtu ciepłego powietrza. Włączenie odbywa się często na zasadzie fotokomórki – wystarczy ustawić dłonie w prawidłowym miejscu. Bywają też włączniki na przycisk. Modeli suszarek do rąk jest nader dużo, większość działa jednak w podobny sposób – to znaczy jest jeden wylot powietrza. Spotkać można również tak zwane suszarki kieszeniowe, gdzie powietrze jest kierowane na ręce z dwóch stron.

Jak prawdopodobnie we większości rodzajów urządzeń kupić można suszarki z trochę gorszych materiałów, często plastikowe, mniej odporne na zużycie jak i te wykonane z materiałów mocniejszych przykładowo z obudową metalową.