Zdrowe odchudzanie

Afrykańskie drzewo mango wzrasta w lasach tropikalnych Afryki. Opisywana roślina jest ponad to hodowane w gospodarstwach w środkowej i zachodniej części kontynentu. opisywane drzewo rośnie od 10 do 40 m wysokości. Butelkowe liście są gęste. Afrykańskie mango dojrzewa i zaczyna kwitnienie w wieku od 10 do 15 lat.

Wiele badań wskazuje na potencjalne wykorzystanie przemysłowe Afrykańskiego Mango w fabrykacji żywności, kosmetyków i produktów farmaceutycznych.

Cechy

Badania nad rośliną wykazały dobre działanie w walce z cukrzycą i otyłością, a także właściwości przeciwbakteryjne, antybólowe oraz przeciwutleniające.

Działanie przeciwbólowe

Roślina objawia również właściwości przeciwbólowe.

Działanie przeciwutleniające

Opisywana roślina ma właściwości przeciwutleniające.

Odziaływanie przeciwbakteryjne

Liście rośliny i korzenie przejawiają oddziaływanie przeciwbakteryjne.

Roślina może być pomocna w walce z cukrzycą

Badania na zwierzętach wykazały właściwości redukujące stężenia glukozy co ma znaczenie w walce z cukrzycą,
Badania kliniczne udowodniły obniżenie u pacjentów glukozy we krwi.

Otyłość
Afrykańskie mango wykazuje właściwości odchudzające.

Skład

Nasiona są dobrym źródłem składników odżywczych, zawierających witaminy i minerały, takie jak wapń, magnez, potas, sód, fosfor i żelazo.

Afrykańskie mango jest popularnym specyfikiem na odchudzanie. Pomaga także w przypadkach gdy gubienie masy idzie bardzo trudno.

Jednym ze składników które czynią z afrykańskiego mango roślinę sprzyjającą zdrowiu a jednocześnie pomagającą w odchudzaniu są polifenole. Są to związki o działaniu silnie antyoksydacyjnym. Polifenole powodują spalanie nagromadzonego w organizmie tłuszczu.

https://maxisuplementy.pl/african-mango-opinie-i-efekty/