Golf sportem elitarnym

Sport dla elit, sport elitarny. Takie określenia mogą być stosowane dla golfa. A jednak to sport popularny na całym świecie. 

 Ta elitarność objawia się między innymi cenami wyposażenia niezbędnego do uprawiania tego sportu. Również korzystanie z pola golfowego jest kosztowne. To duża połać terenu, który musi być pieczołowicie utrzymana by mogła spełniać swoją rolę. A z drugiej strony niewielka ilość korzystających, bo ciężko wyobrazić sobie na polu golfowym duże rzesze grających. A przede wszystkim nie da się tak. Pole golfowe to dołki często sporo od siebie oddalone. Wolna przestrzeń jest tam wymagana. Tak więc cena za korzystanie z pola golfowego siłą rzeczy musi być znaczna. 

Nie bez kozery osoby grające to biznesmeni, ludzie mogący sobie pozwolić na takie wydatki, prawdopodobnie wielu z nich chce swój status podkreślić właśnie bywaniem w takich miejscach. 


https://golfhelp.pl/buty-golfowe


Niejednokrotnie widać na firmach jak to tak zwane szychy załatwiają interesy na polu golfowym. Duże odległości, nikt niepożądany nie kręci się w pobliżu. Jest też prawdopodobne, że wiele kluczowych dla świata decyzji nieformalnie zapadało na polach golfowych. 

golf