Praca dekarza

Dekarstwo to specjalizacja polegająca na układaniu pokryć dachów oraz na naprawie pokryć dachowych.

Praca ta polega na zadbaniu o atrakcyjny wygląd dachów, a również zapewnieniu ochrony przed żywiołami i warunkami atmosferycznymi.

Obecnie w naszym kraju odnawia się multum domów i jest zapotrzebowanie na pracę dekarzy.

Szczególne warunki, w jakich te specjalizują się rzemieślnicy i kobiety wykonują pokrycia dachowe, a gonty spełniają określone przepisy budowlane i przeciwpożarowe i standardy architektoniczne krajów, miast lub województw, w których praca jest wykonywana.

Co więcej, nauka dekarstwa, podobnie jak praca rzemieślnicza elektryków i hydraulików, wymaga konkretna wiedza oraz umiejętności, które wymagają być przeprowadzone i wypełnione poprawnie, w przeciwnym razie

dachy mogą stanowić zagrożenie dla osób przebywających w domu. Naprawianie dziur i popękanego drewna przed odpowiednim przykryciem dachu dachówką gontową jest owego przypadkiem.

Materiały użyte do prac dekarskich są różne, ale wszystko, co jest używane, powinno być mocne i bezpieczne. Gonty były kiedyś wykonane z drewna, ale z powodu rosnącego ognia i zagrożenie strukturalne, materiał ten jest rzadko lub rzadko brany pod uwagę; zamiast tego zwraca się teraz papier nasączony bitumem pokryty kruszywem (asfaltem) lub gontami ceramicznymi, żeby zapewnić ich bezpieczniejsze oraz bardziej atrakcyjny wizualnie charakter.

 

W dekarstwie stosuje się różne technologie łączenia elementów. Gonty są bezpiecznie przybijane lub przybijane, ale jedynie tam, gdzie dachówka styka się z dachem; płytki gontowe wcale nie są przyklejane ani przybijane zakładka. Taka procedura byłaby miana za mniej bezpieczną (ponieważ że ją przebić mnóstwo płytek z gontów asfaltowych), a wygląd wygląda niezręcznie. Do ceramiki (a czasami z asfaltem), czasami używa się smoły lub pasty o wielkiej sile wiązania dachówki na dach. Płytki gontowe układane są w rzędzie wzdłuż dolnej krawędzi dachu i po każdej rosnący rząd, jak powiedziano, jest na jeden pod nim o około połowę długości płytki. Szczyt krawędź dachu jest następnie zamykana.

 

 

Łupki dachowe, zwane także „gontami łupkowymi”, są również używane w pokryciach dachowych i gontach oraz są stosowane w ten tenże sposób. Ze względu na ciężką konsystencję łupka jest mało prawdopodobne, aby gwoździe lub pinezki były używany; zamiast tego pasta lub smoła wydają się lepszym wyborem dla metody klejenia.

Może Ciebie też zainteresować ta strona: malowanie dachów.

Pokrywanie dachów i gontów to długi i czasochłonny proces, który pragnie być ostrożny wykonane dla dachu, żeby osiągnąć ten architektoniczny urok. Nie tylko powinno być know-how konieczne, ale zdecydowanym wymogiem są także ostrożne poruszanie się i kroczenie.

Leave a Comment