Minerały – niezbędne dla kości, narządów i tkanek

Minerały są tak samo istotne jak witaminy, jeśli chodzi o ogólny stan zdrowia oraz dobre samopoczucie. Albowiem wszystkie czynności enzymatyczne w organizmie wymagają minerałów, bez nich organizm nie byłby w stanie używać witamin i innych składników odżywczych. Wapń, magnez, chrom, żelazo, selen i cynk to tylko kilka z wielu minerałów niezbędnych do zachowania zdrowia.

Właściwości

– utrzymuje zdrowe kości, narządy i tkanki

– reguluje napięcie mięśniowe

– pomaga w tworzeniu kości i krwinek

Wejdź:Laserowe usuwanie żylaków Wrocław

Od lat rynek suplementów jest zdominowany przez witaminy, ale witaminy i aminokwasy są bezużyteczne bez minerałów, bowiem wszystkie działania enzymów obejmują minerały. Minerały dla zdrowych kości, narządów i tkanek są potrzebne do utrzymania delikatnej równowagi płynów komórkowych, do robienia kości i komórek krwi, do zapewnienia elektrochemicznej aktywności nerwów i do regulacji napięcia i aktywności mięśni (w tym mięśni narządów, takich jak serce, żołądek) , wątroba itp.)

Minerały działają jako katalizatory wielu reakcji biologicznych w organizmie, w tym reakcji mięśni, przekazywania informacji przez układ nerwowy, produkcji hormonów, trawienia i wykorzystania składników odżywczych w pożywieniu.

Minerały są przechowywane głównie w kościach i tkance mięśniowej, więc istnieje możliwość wystąpienia toksyczności. Ryzyko toksyczności wzrasta, kiedy jeden wyizolowany minerał jest spożywany bez żadnych wspomagających kofaktorów odżywczych. Takie sytuacje toksyczności mineralnej są dość rzadkie, ponieważ poziomy toksyczności kumulują się tylko wtedy, gdy znaczne przedawkowania utrzymują się przez dłuższy czas.

Leave a Comment