Wykorzystanie SMS’ów w kampanii marketingowej

Marketing SMS

Marketing wiadomości tekstowych to forma marketingu mobilnego, która pozwala firmom reklamować swoje produkty lub usługi poprzez wysyłanie wiadomości tekstowych na telefony komórkowe.
Wykorzystanie wiadomości tekstowych w kampanii marketingowej zostało wykorzystane na wiele różnych sposobów. Jednym ze sposobów jest wysyłanie przez firmy wiadomości tekstowych ostrzegających ludzi o sprzedaży ich produktów. Innym sposobem jest wysłanie szybkiego przypomnienia o nadchodzącym wydarzeniu. Wiadomości tekstowe mogą być bardzo przydatne do tworzenia ogłoszeń lub przypomnień, które są istotne i aktualne.
Marketing wiadomości tekstowych znacznie się rozwinął w ciągu ostatnich kilku lat, ponieważ jest to łatwy i niedrogi sposób na udostępnianie informacji przez firmy. Ta forma reklamy nie tylko kosztuje mniej niż reklama tradycyjna, ale ma również potencjał do wyższych cen.

 

W tej sekcji omówimy wykorzystanie SMS-ów w kampaniach marketingowych

Korzystanie z SMS-ów rośnie od dłuższego czasu i nie zniknie w najbliższym czasie. Interesujące w tej metodzie jest to, że nie dociera ona tylko do osób, które cały czas mają przy sobie włączony komputer. Dociera również do wielu osób, które wystarczy by miały w zasięgu swój telefon.

SMS-y to świetny sposób na komunikację z klientami.

Może być używany do informowania ich na bieżąco o najnowszych ofertach i wydarzeniach. Jest to również dobry sposób dla firm, aby uzyskać informacje zwrotne od swoich klientów.
Kampanie SMS mogą być również wykorzystywane jako kanał reklamowy dla firm sprzedających produkty fizyczne. Wysyłając SMS z kodem promocyjnym, firmy mogą oferować rabaty na swoje produkty. Jest to szczególnie przydatne w przypadku sklepów detalicznych lub marek odzieżowych, które mają ograniczony budżet na bardziej rozwinięte kampanie reklamowe.

Leave a Comment