Świetna roślina – lawenda

Lawenda jest jedną z popularniejszych roślin pochodzących z rejonu Morza Śródziemnego. Współcześnie jej uprawy napotkać można w niemal całej Europie, m. in. w Polsce, w której już dawno zdobyła gigantyczną popularność jako flora lecznicza. W jakich sytuacjach można skorzystać ze wsparcia lawendy? Co sprawiło, iż lawenda stała się tak popularna na całym świecie?

Lawenda to przede wszystkim atrakcyjne kwiaty, które są źródłem wartościowych dla naszego zdrowia olejków eterycznych. To również fitosterole, garbniki oraz kwasy organiczne, które mogą korzystnie wpływać na nasz organizm. Jakie przypadłości można zwalczać za pomocą lawendy?

https://www.wyslijkwiaty.com/kwiaty-na-urodziny-c-139.html
Lawenda, jako flora lecznicza, wykorzystywana jest przede wszystkim w aromaterapii. Z lawendy mogą korzystać te osoby, które szukają naturalnego sposobu na uspokojenie, tudzież ci, którym życie utrudniają bolesne kurcze. Olejek lawendowy ma z kolei właściwości dezynfekujące, jest zatem z powodzeniem stosowany przy problemach skórnych.

Warto też pamiętać, iż lawenda może się wyśmienicie sprawdzić w roli przyprawy. Jej liście są wspaniałym dodatkiem do dań mięsnych, ich obecność nierzadko uwzględniają również przepisy na zupy i potrawy z ryb. Liście lawendy można również dodawać do wielu sałatek, dzięki czemu staną się one jeszcze smaczniejsze i zdrowsze.

Leave a Comment